Futbal vznikol na ulici, tak ho na ulice vraciame. Futbal v meste prichádza v roku 2020 s 2. ročníkom. Tentokrát bude podujatie zamerané najmä na deti. Futbal v meste má 4+1 zastávok po celom Slovensku. Jeho cieľom je vytiahnuť futbal zo štadiónov bližšie k ľuďom, na námestia, pred obchodné centrá. Touto aktivitou chceme ukázať, že futbal je krásna hra, ktorá sa dá hrať všade a vedia ju hrať všetci.

Organizátorom Futbalu ľuďom je Únia ligových klubov, ktorá riadi najvyššiu slovenskú futbalovú súťaž Fortuna ligu a generálnym partnerom projektu je OZ Billa ľuďom. Hlavným turnajom je turnaj mladých futbalových nádejí do 11 rokov.

Slide

ŽILINA

NITRA

KOŠICE

BANSKÁ BYSTRICA

BRATISLAVA - FINÁLE

Hlavnou športovou udalosťou na turnajoch je detský turnaj v kategórii U11. Doň sa môžu prihlásiť školské či futbalové tímy (okrem Futbalových akadémií).  To však zďaleka nebude všetko. Na vyhradenej zóne vyrastú futbalové atrakcie pre malých i veľkých milovníkov najpopulárnejšej hry na svete, bude sa tu konať turnaj vo FIFA na herných konzolách Sony Playstation.

ESPORTOVÝ TURNAJ VO FIFE 2020: Na konzolách Sony Playstation sa rozohrá samostatný turnaj pre registrovaných hráčov o ceny a takisto si bude môcť Fifu zahrať i verejnosť.

LED INTERAKTÍVNA MULTIBALL STENA: Atraktívna interaktívna a moderná stena. Zapojenie verejnosti, možnosť vykopania si ceny.

FREESTYLE ZÓNA: Pozri si vystúpenie freestylerov a nauč sa profesionálne triky od nich.

AUTOGRAMIÁDY PROFESIONÁLNYCH FUTBALISTOV: Prepojenie s Fortuna ligou a s idolmi futbalovej mládeže.