Najlepší Inter Bratislava, no zvíťazil pravý športový duch

aug 20, 2021

Radostné výskoty i slzy smútku. Emócie, zábava a pravá futbalová radosť. Tak vyzeralo finále Futbalu v meste, ktoré sa konalo vo štvrtok 19. augusta pred bratislavskou Euroveou. Finále Futbalu v meste bolo vyvrcholením celosezónneho projektu ÚLK a jej partnerov na čele s generálnym partnerom o.z. BILLA ľuďom.

Pred bratislavskou Euroveou sa stretlo celkovo šestnásť finálových družstiev v kategórii do 11 rokov. Tie museli najskôr počas júna – júla splniť 5 výziev našich ambasádorov ako Martin Dúbravka, Martin Miklič či Róbert Vittek. Úspešní finalisti sa následne stretli na celodennom futbalovom podujatí, ktoré sa konalo vo štvrtok 19. augusta pred bratislavskou Euroveou.   

VÍŤAZOM INTER BRATISLAVA 

Tímy do 11 rokov hrali najskôr v skupinách a približne o 16:30 sa uskutočnilo veľké finále. V ňom sa stretli mladé futbalové talenty z Humenného a Interu Bratislava. Práve Bratislavčania využili domáce prostredie a turnaj ovládli, keď vo finále zvíťazili 5:1.    Víťazi si odniesli ceny v celkovej hodnote vyše 10.000 eur. Víťaz dostal okrem iných cien aj poukážku na nákup športového vybavenia v hodnote 5.000 eur od o.z. BILLA ľuďom či futbalový kemp, ktorý do turnaja venovala spoločnosť LAMA.   

PRAVÁ FUTBALOVÁ EUFÓRIA 

Námestie pred Euroveou v Bratislave bolo počas finále Futbalu v meste plné futbalových atrakcií i osobností. Okrem samotného finálového turnaja mladých talentov si mohli ľudia vyskúšať rôzne podoby futbalu, takisto sa mohli zapojiť do niekoľkých súťaží, pozerať naživo finále e-Fortuna ligy a stretnúť súčasné či bývalé futbalové osobnosti ako Róbert Vittek, Igor Žofčák, Erik Jendrišek, Martin Mikulič, Vladimír Kinder či Ladislav Pecko.   

„Futbal v meste sme museli už niekoľkokrát odložiť, neskôr prispôsobiť formát, aby sme ho mohli uskutočniť. Konečne bola pandemická situácia natoľko priaznivá, že sme mohli finále uskutočniť, a to v plnej paráde. Gratulujeme víťazom. Verím, že sa futbalom zabavili všetci, pretože to bolo to najpodstatnejšie,“ hovorí prezident ÚLK Ivan Kozák.   

Takto vyzerala finálová šestnástka tímov

FUTBAL V MESTE VĎAKA O.Z. BILLA ĽUĎOM 

Stovky detských športovcov z celého Slovenska sa do projektu Futbal v meste prihlásili aj vďaka podpore o. z. BILLA ľuďom. „Veľmi sa tešíme, že si náš projekt mladí futbalisti a futbalistky doslova zamilovali. Na živom finále Futbalu v meste bola fantastická športová atmosféra, ktorá deťom pre dlhotrvajúcu pandémiu už veľmi chýbala. Futbal spojil chlapcov aj dievčatá z rôznych kútov našej krajiny. Svojimi usmiatymi tvárami nám potvrdili, že takéto projekty majú veľký význam. V BILLA sa už niekoľko rokov snažíme motivovať k pohybu a športu všetkých našich zákazníkov, takže osveta a  podpora športových aktivít u detí je pre nás samozrejmosťou,“ zhodnotil Tomáš Staňo, predseda predstavenstva o. z. BILLA ľuďom.

Víťazný tím Inter Bratislava

Poradie medailistov:

? Inter Bratislava
? FK Humenné
? Energy School Prievidza

Fotogaléria

SÚVISIACE ČLÁNKY

​Do Futbalu v meste sa zapojila tisícka mladých futbalistov

​Do Futbalu v meste sa zapojila tisícka mladých futbalistov

Futbal v meste, projekt Únie ligových klubov, cieli na mladé talenty a možné budúce hviezdy slovenskej reprezentácie. Minulý týždeň ho na námestí pri bratislavskej Eurovei zakončilo finále, v ktorom sa stretli najlepšie detské tímy z celého Slovenska. Generálnym...

Rekord na finále Futbalu v meste! Z titulu sa teší Hamšíkova akadémia

Rekord na finále Futbalu v meste! Z titulu sa teší Hamšíkova akadémia

Na finálovom podujatí Futbal v meste, ktoré sa uskutočnilo vo štvrtok 25. augusta pred Eurovea v Bratislave, padol i nový slovenský rekord. O nový slovenský rekord sa postaralo 155 ľudí, ktorí vytvorili nový, ustanovujúci slovenský rekord v znení „najdlhšia žonglujúca...